Жовківська районна рада

Жовківські податківці і бізнесмени говорили про нові правила роботи з РРО

Переглядів: 299

18 грудня у Жовкві відбулась зустріч начальника Жовківської ДПІ Червоноградського управління ГУ ДПС у Львівській області Богдана Звізла із представниками бізнесу району,  присвячена окремим аспектам запровадження прийнятого Верховною Радою Закону про внесення змін до Закону про РРО.

 Учасники обговорення звернули увагу на декілька «больових точок»,і спробували разом у цьому розібратись...

 Нижче наводимо ці запитання та короткі відповіді на них:

 

Законом передбачені обов’язки продавця щодо складання звітності із РРО. Чи означає це, що посилюється адміністративне навантаження на продавців та запроваджується додаткова відповідальність за порушення цієї вимоги?

По-перше, будь-якої нової звітності щодо застосування РРО не запроваджується (ні для програмних, ні для класичних РРО). Тож, ніякого додаткового адміністративного навантаження для продавців законодавчі зміни не створюють.

Інша річ, що під терміном «звітність» в контексті Закону про РРО підпадають в тому числі «фіскальні звітні чеки», так звані Z-звіти. І тут позиція ДПС єдина та однозначна: штрафів за нестворення фіскальних звітних чеків програмними РРО не повинно бути, адже механізм «фіскалізації» по них зовсім інший. 

 

А навіщо взагалі потрібен фіскальний звітний чек (Z-звіт) для програмних РРО?

Як ми вже сказали вище, штрафу за відсутність Z-звіту не повинно бути. Втім, у концепції програмних РРО Z-звіт все ж таки потрібний. Ним продавець засвідчує, що всі без виключення розрахункові операції, які він здійснив протягом робочого дня (або визначеної зміни), пройшли через програмний РРО (в тому числі, оформлені під час роботи у режимі «оф-лайн»).

На практиці це не створюватиме незручностей чи додаткових обов’язків для платника податків, не потрібно буде чекати «до ночі», щоб сформувати звіт. Вся «внутрішня кухня» по обміну інформацією між ДПС і платником податків буде вирішена налаштуваннями роботи фіскального серверу та технічними вимогами до програмних РРО. 

Також такі звіти можна буде сформувати засобами електронного кабінету на основі даних чеків, що надійшли на фіскальний сервер ДПС.

 

Чи буде штраф за порушення формування контрольної стрічки у програмному РРО?

  Контрольна стрічка для програмних РРО передбачена лише для режиму «оф-лайн», і вона – виключно електронна. Без цього елементу неможливий контроль за послідовністю чеків, створеними у такому особливому режимі роботи.

Як і у випадку із Z-звітами, для програмних РРО механізм формування стрічки буде виписано у технічних вимогах. Більше того – він взагалі не вимагатиме додаткових дій від платників податків. Побоювання щодо застосування штрафів за нестворення «контрольної стрічки» на програмних РРО зайві, адже можливість їх застосування до продавця – виключена.

 

Штраф за невідповідність суми готівки на місці проведення розрахунків, чому він залишається?

Йдеться про штраф за невідповідність на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Відповідальність за таке порушення передбачена в чинній редакції Закону про РРО. Тобто жодним чином не йдеться про відновленням штрафів зі скасованого Указу Президента № 436/95.

Учасники зустрічі розібралися, що цей штраф в жодному випадку НЕ зачепить тих платників, які будуть застосовувати програмні РРО, де фіскалізація здійснюється на сервері ДПС. Що ж до класичних РРО, то цей штраф залишається через специфіку реєстрації ними розрахункових операцій.

 

Як виконати вимоги Закону щодо попереднього програмування товарів у РРО? Це серйозна новація для підприємців?

Погоджуємося, це дійсно важливе питання. Очевидно, що потрібне технічне рішення, яке дозволить автоматизувати таке програмування для всіх продавців, в тому числі приватних підприємців (тобто воно має бути зручним  універсальним і безкоштовним). 

 

Застосування програмних РРО для програмно-технічних комплексів самообслуговування, як врахувати специфіку?

Специфіка ПКТС добре відома: у такому апараті немає «людини-касира», який би міг засвідчувати фіскальний чек своїм електронним підписом, є деякі інші важливі нюанси. Учасники зустрічі погодилися із тим, що нові правила  вирішуть технічні моменти для ПКТС, які дадуть можливість їхнім операторам залишатися в правовому полі.

 « повернутися до списку новин