Жовківська районна рада
Жовківський район, Львівська область

Новини

 

 

 

Триває процес встановлення підсумків та результатів місцевих виборів

Дата створення: 11:04 28.10.2020

У регіонах України завершується процес підрахунку голосів виборців на виборчих дільницях на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, складання відповідних протоколів, передачі їх разом з іншою виборчою документацією від дільничних виборчих комісій до сільських, селищних та міських ТВК.

Парламентський Комітет проводить обговорення законопроєкту «Про управління відходами»

Дата створення: 10:59 28.10.2020

      27 жовтня Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розпочав обговорення законопроєкту №2207-1-д «Про управління відходами», який готується до другого читання. В обговоренні взяли участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади, експерти українських та міжнародних організацій та асоціацій, представники бізнес асоціацій, асоціацій в сфері управління відходами, ОСББ, представники органів місцевого самоврядування. Законопроєкт №2207-1-д є рамковим, проте він встановлює систему поводження з муніципальними відходами, зокрема: визначає порядок їх збирання, вивезення та оброблення; встановлює вимоги щодо впровадження роздільного збирання муніципальних відходів та їх рециклінгу; передбачає чіткі вимоги щодо якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати неї. Окрім того, законопроєктом пропонується обов’язкове створення у територіальних громадах з чисельністю понад 150 тисяч мешканців такого суб’єкта у сфері поводження з відходами, як оператор муніципальної системи управління побутовими відходами, який власне буде забезпечувати функціонування такої системи. У менших за чисельністю громадах такий суб’єкт може створюватися на розсуд органів місцевого самоврядування. Необхідно відзначити, що цим проєктом в національне законодавство інтегруються основні норми європейського законодавства у сфері поводження з відходами, зокрема, запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника. Також проєкт Закону передбачає створення та діяльність інформаційної системи управління відходами, що призведе до спрощення системи обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами. Нагадаємо, АМУ активно долучалася до підготовки цього законопроєкту до розгляду в Парламенті в першому читанні, та бере участь в його підготовці до другого читання.  За попередньо досягнутими домовленостями, обговорення законопроєкту буде відбуватися до 26 листопада 2020 року, а профільний Комітет підготує його остаточну редакцію до другого читання. З графіком обговорення окремих розділів законопроєкту можна ознайомитися за посиланням. Також організатори забезпечують відеотрансляцію заходу. Асоціація міст України підтримувала ухвалення у першому читанні законопроєкту №2207-1-д «Про управління відходами», адже вважає необхідним перезавантаження законодавства у сфері поводження з відходами.

Мінсоцполітики: підключення до «Соціальної громади» буде для органів місцевого самоврядування безкоштовним

Дата створення: 10:53 28.10.2020

    Під головуванням заступника керівника Офісу Президента України Юлії Соколовської відбулося перше засідання Ради соціального розвитку регіонів при Главі держави. Рада є спеціально створеним координаційним майданчиком, який дає змогу синхронізувати діяльність та узгоджувати цілі та напрямки при формуванні й реалізації соціальної політики між центральними органами виконавчої влади та місцевою владою. У засіданні взяли участь члени Ради: заступники голів ключових для сфери соціального захисту населення міністерств, голова Парламентського Комітету соціальної політики, керівники підрозділів Офісу Президента. Учасники засідання відзначили, що результатом децентралізації має стати наближеність соціальної підтримки та соціального захисту до людей. Планується, що всі звернення із соціальних питань прийматимуть представники громади та у цифровому форматі передаватимуть для ухвалення рішень до відповідних органів виконавчої влади. Зокрема, під час наради заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що з 1 січня 2021 року підключення до цифрової платформи «Соціальна громада» буде для органів місцевого самоврядування безкоштовним. За його словами, звернутися по соціальну підтримку можна буде також за допомогою зручних інтернет-сервісів. Нагадаємо, Асоціація міст України у квітні 2020 року пропонувала Мінсоцполітики зробити користування «Соціальною громадою» безкоштовною для закінчення реформування соцсфери на місцях (детальніше). Програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» - це клієнт-серверний web-додаток, розроблений з метою наближення адміністративних послуг соціального характеру до мешканців територіальних громад. «Соціальна громада» об’єднує в єдиному інформаційному середовищі фронт-офіси прийому документів від населення в громадах з бек-офісом в органі соцзахисту, де приймається рішення про надання адміністративної послуги соціального характеру.

Маємо всі пам’ятати, що люди радше обирали надію на якісні зміни в громадах, - В’ячеслав Негода

Дата створення: 08:40 27.10.2020

  Вперше в історії незалежної України місцеві вибори відбулися на новій територіальній основі громад і районів. До змін територіального устрою і побудови ефективної системи організації місцевої влади країна йшла майже 30 років. Глибинна суть виборів, що відбулися, - створення нового, більш ефективного місцевого самоврядування, яке зможе розбудувати свої громади так, щоб людям було комфортно в них жити.

Законопроект про місцеві державні адміністрації: експертне обговорення завершилося

Дата створення: 08:37 27.10.2020

  Відбулося фінальне експертне обговорення проекту нової редакції Закону про місцеві державні адміністрації перед реєстрацією у Верховні Раді.