Жовківська районна рада

Львівській національній опері – 120 років

Переглядів: 239

 

Львівській національній опері – 120 років
 

4 жовтня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин відвідав урочисту академію з нагоди 120-річчя Львівської національної опери.
Як відомо, рівно 120 років  4 жовтня 1900 року відкрився Великий міський театр, що втілював найкращі інноваційні технології свого часу. До нині будівля Львівської національної опери є однією із найвпізнаваніших архітектурних мистецьких споруд України.

«Для Львова Оперний театр є такою ж невід‘ємною частинкою як Опера Гарньє для Парижі, Wiener Staatsoper для Відня  чи Метрополітен Опера для Нью-Йорка.
Значення має не лише архітектура створена Горголевським.
Тріумф музики, велич слова, помножені на творчий запал, в стінах, де ніколи не зупиняється час, - ось це для нас і для всіх гостей Львівська опера.
Але як відомо - хтось створює цей тріумф, цю велич і запал, і дбає за те щоб все це нуртувало у цих стінах. 
А це робить власне багаточисельний колектив Львівської опери.
Отож, щиро вітаю сьогодні суперталановитого режисера, сценариста, культуролога генерального директора, художнього керівника Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василя Вовкуна та його увесь ведикий творчий колектив», - наголосив у вітальному слові Олександр Ганущин.

Відтак за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва і з нагоди 120-літнього ювілею Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Олександр Ганущин відзначив нагородою Львівської обласної ради «Почесна відзнака Львівської обласної ради» - Вовкуна Василя Володимировича – народного артиста України, заслуженого діяча мистецтв України, генерального директора - художнього керівника Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.


Додамо, що під час святкового гранд-концерту прозвучали найвідоміші фрагменти світової класики та української музики – з опер Р. Ваґнера, Дж. Пуччіні, Ш. Гуно, Дж. Верді, К. Данькевича, Ю. Мейтуса, М. Скорика, Є. Станковича, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру. « повернутися до списку новин