Жовківська районна рада

Парламентський Комітет проводить обговорення законопроєкту «Про управління відходами»

Переглядів: 226

 

 
 
27 жовтня Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування розпочав обговорення законопроєкту №2207-1-д «Про управління відходами», який готується до другого читання. В обговоренні взяли участь народні депутати України, представники органів виконавчої влади, експерти українських та міжнародних організацій та асоціацій, представники бізнес асоціацій, асоціацій в сфері управління відходами, ОСББ, представники органів місцевого самоврядування.
Законопроєкт №2207-1-д є рамковим, проте він встановлює систему поводження з муніципальними відходами, зокрема:
  • визначає порядок їх збирання, вивезення та оброблення;
  • встановлює вимоги щодо впровадження роздільного збирання муніципальних відходів та їх рециклінгу;
  • передбачає чіткі вимоги щодо якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати неї.
Окрім того, законопроєктом пропонується обов’язкове створення у територіальних громадах з чисельністю понад 150 тисяч мешканців такого суб’єкта у сфері поводження з відходами, як оператор муніципальної системи управління побутовими відходами, який власне буде забезпечувати функціонування такої системи. У менших за чисельністю громадах такий суб’єкт може створюватися на розсуд органів місцевого самоврядування.
Необхідно відзначити, що цим проєктом в національне законодавство інтегруються основні норми європейського законодавства у сфері поводження з відходами, зокрема, запровадження ієрархії управління відходами та основні вимоги до розширеної відповідальності виробника.
Також проєкт Закону передбачає створення та діяльність інформаційної системи управління відходами, що призведе до спрощення системи обліку та звітності, подання декларацій та здійснення дозвільних процедур у сфері управління відходами.
Нагадаємо, АМУ активно долучалася до підготовки цього законопроєкту до розгляду в Парламенті в першому читанні, та бере участь в його підготовці до другого читання. 
За попередньо досягнутими домовленостями, обговорення законопроєкту буде відбуватися до 26 листопада 2020 року, а профільний Комітет підготує його остаточну редакцію до другого читання. З графіком обговорення окремих розділів законопроєкту можна ознайомитися за посиланням. Також організатори забезпечують відеотрансляцію заходу.
Асоціація міст України підтримувала ухвалення у першому читанні законопроєкту №2207-1-д «Про управління відходами», адже вважає необхідним перезавантаження законодавства у сфері поводження з відходами.


« повернутися до списку новин