Жовківська районна рада

Львівське ОУЛМГ за рахунок коштів Державного бюджету впродовж 2022-2026 років планує збудувати 205 км нових лісових автомобільних доріг

Переглядів: 244

Львівське ОУЛМГ за рахунок коштів Державного бюджету впродовж 2022-2026 років планує збудувати 205 км нових лісових автомобільних доріг
 

02.12.2020

Державне агентство лісових ресурсів України спільно з державним підприємством «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгіна» розробляє  проект Концепції Державної цільової економічної програми будівництва лісових автомобільних доріг на 2022-2026 роки.

Планується оновлення відповідної нормативно-правової бази відновлення та розширення дорожньої мережі в лісовому фонді. Виконання завдань і заходів програми, зокрема будівництва нових лісових доріг, передбачається здійснити за рахунок коштів Державного бюджету з можливістю залучення місцевих бюджетів.
Бюджетні кошти на  будівництво нових лісових доріг за останніх 50  роківвперше були виділені підприємствам Львівського ОУЛМГ в 2007році, і це стало могутнім поштовхом розвитку лісотранспортної мережі. Було відновлено планування схем транспортного освоєння лісових масивів, проектування і будівництво лісових доріг на принципово нових засадах, які враховують потреби сталого розвитку лісового господарства, особливості туристичного і рекреаційного потенціалу, а також впроваджено досвід будівництва лісових автомобільних доріг європейських країн, де практикують гірські лісозаготівлі.

З 2012 р бюджетне фінансування припинилось, тому будівництво і відновлення доріг проводилось за рахунок власних коштів підприємств.
З врахуванням набутого досвіду,за останніх 14 років впродовж 2007-2020 рр. виконано значні обсяги робіт з формування лісотранспортної мережі кардинально іншими методами ніж, ті які використовувались під час будівництва доріг до 90-их років. За цей період часу було збудовано, відновлено та введено в експлуатацію 810 км лісових доріг. , в тому числі за рахунок коштів державного бюджету 104,4 км на суму 35,1 млн. грн., та за власні кошти державних підприємств лісового господарства 705 км, на суму 74,3 млн. грн.

Впродовж 2022-2026 років, при виділенні підприємствам Львівського ОУЛМГкоштів Державного бюджету, планується збудувати 205 км нових лісових автомобільних доріг.« повернутися до списку новин