Жовківська районна рада

У Мінрегіоні спростували міфи про позбавлення ресурсів громад та зниження якості послуг через новий адмінтерустрій

Переглядів: 301

У Мінрегіоні спростували міфи про позбавлення ресурсів громад та зниження якості послуг через новий адмінтерустрій

Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов спростував поширені міфи про новий адміністративно-територіальний устрій України, який впроваджено постановою про утворення та ліквідацію районів, пише Лівий берег.

"Звичайно, навколо питання створення нових районів поширюється багато чуток і міфів, що нібито будуть позбавлені ресурсу громади, друга теза - що сервіси та послуги в районах будуть надаватися з обмеженнями через відстані - це все фейки та міфи", - зазначив він на круглому столі "Новий адміністративно-територіальний устрій України" в Інституті Горшеніна.

"Уряд підтримує проєкт закону про зміни до Бюджетного кодексу щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства. Основні ресурси, такі як 60% ПДФО (податок на дохід фізичних осіб. - Ред.), плата за адмінпослуги, освітня субвенція, будуть зараховуватися до бюджетів місцевого самоврядування. Щодо сервісів та послуг - ніяких погіршень не планується. Навпаки, сильні об'єднані територіальні громади будуть надавати послуги високого якісного рівня", - повідомив міністр.

Він також додав, що 25 жовтня на місцевих виборах, згідно з новим законодавством, будуть обиратися 1470 голів громад, 136 районних рад та 22 обласні ради - вибори до облрад Донецької та Луганської областей поки проводити не будуть.

Народний депутат, голова підкомітету з питань адмінтерустрою Віталій Безгін підкреслив, що вищезазначений проєкт  закону про зміни до Бюджетного кодексу буде розглянутий парламентом раніше, ніж відбудуться місцеві вибори. 

Нагадаємо, що на засіданні 17 липня Верховна Рада ухвалила постанову про утворення та ліквідацію районів. Вона передбачає ліквідацію 490 районів та створення 136 нових, "укрупнених". 

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зауважував, що проєкт постанови розробляли відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. 

Проєкти майбутніх районів були оприлюднені Міністерством громад і територій у червні 2020. Усі пропозиції щодо районів пройшли громадські та експертні обговорення. 

 
У Мінрегіоні спростували міфи про позбавлення ресурсів громад та зниження якості послуг через новий адмінтерустрій

 « повернутися до списку новин