Жовківська районна рада

Уряд погодив зміни, які розблокують використання кредиту від Республіки Польща

Переглядів: 269

Україна отримає дешеві фінансові ресурси для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону. 29 квітня Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, які розблокують використання кредиту 100 млн євро від Республіки Польща. Кошти залучаються під 0,15% річних на 30 років.

Кредитний договір між Урядами України та Республіки Польща набрав чинності ще в квітні 2016 року, проте через складнощі з виконанням польськими підприємствами контрактів, замовниками за якими є Укравтодор, Служби автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях, Державна фіскальна служба (правонаступник – Державна митна служба), зокрема, із ввезенням і закупівлею на території України необхідних товарів, вибірка кредиту склала лише 5,8 млн євро.

Погоджені зміни уточнюють перелік операцій, товарів, що звільняються від оподаткування податками, сплати митних платежів на території України в рамках реалізації відповідного договору між Урядами двох країн.

У рамках договору, Укравтодор отримає 68 млн євро (розбудова дорожньої інфраструктури на підходах до 6 пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні), ДМС - 25 млн євро (облаштування п/п «Шегині», «Краківець», «Рава-Руська»), АДПСУ – 7 млн євро (реконструкція 7 відділів прикордонної служби).« повернутися до списку новин