Жовківська районна рада

Брифінг голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та голови ОДА Максима Козицького.

Переглядів: 257

24.03.2020

Про особливості введення надзвичайної ситуації на Львівщині, забезпечення медичними засобами обласних лікарень, застосування тест-систем для виявлення коронавірусу йшлося сьогодні, 24 березня, під час спільного брифінгу голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина та голови ОДА Максима Козицького.

Як розповів Максим Козицький, введення у Львівській області режиму надзвичайної ситуації – це вимушена міра, яка, у свою чергу, не обмежує пересування осіб, але містить певні рекомендації щодо цього.

«Це дає більші повноваження силовим структурам щодо контролю над об’єктами критичної інфраструктури області та лікарнями. На даний момент у житті мешканців нічого не зміниться», - зазначив він.

Щодо отриманого учора вантажу, який прибув в Україну із Китаю, то очільник ОДА повідомив, що уже сьогодні відбудеться його розподіл по наших лікарнях.

«Учора прилетів перший літак медичної допомоги з тестами у Львівську область. Це перший літак, який повернувся з Китаю. Відповідно було здійснено розподіл тестів, масок, а також спеціальних захисних костюмів. Відтак, область отримала першу партію тестів, яка закриває першочергові потреби області, 5 тисяч масок, а також 500 біокостюмів. Такі поставки будуть здійснюватися регулярно, щотижнево та у різних кількостях, згідно з розподілом по областях», - наголосив Максим Козицький. 

Також він додав, що тест-системи, які отримала область – це не лише експрес-тести, але й реагенти для проведення полімеразної ланцюгової реакції (ПРЛ).

В свою чергу голова облради наголосив, що загалом ситуація вимагає дуже серйозної та злагодженої управлінської роботи.  

«Ми постійно знаходимося в онлайн-режимі на зв’язку з керівниками чотирьох наших обласних установ, які задіяні на передовій у боротьбі з коронавірусом. Від завтра ці лікарні розпочнуть уніфіковано подавати інформацію щодо їх забезпечення медичними засобами та тими потребами, які вони мають на сьогоднішній день. Це робиться для того, щоб спростити життя благодійникам, волонтерам, журналістам  та усім тим, хто хоче допомогти. Для нас критичним зараз є спільно з нашими жертводавцями знайти вихід на закупівлі за реальними, а не надутими ринковими  цінами. Усе те, що ми маємо сьогодні в пропозиції в Україні, відрізняється в мінімум півтора-два рази до початку епідеміологічної ситуації .

Також ми дуже серйозно ставимося до підготовки та організації робити наших лікарень по територіях, зокрема, в Сокалі, Яворові, Кам’янка-Бузькій, Стебнику, Рудках. Там є критичним питання забезпечення їх кисневою інфраструктурою.

Окрім того, сьогодні детально обговорили можливість додаткового резервного електроживлення у  двох обласних медичних установах", - зазначив Олександр Ганущин.  « повернутися до списку новин