Жовківська районна рада

Депутати обурені спробою проросійських сил у Верховній Раді оскаржити в Конституційному Суді України амністію майданівців, – заява

Переглядів: 292

04.06.2020

Львівська обласна рада сьогодні, 4 червня, ухвалила заяву щодо конституційного подання до Конституційного Суду України 50 народних депутатів про відповідність Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» Конституції України.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, глибоко стурбовані фактом конституційного подання до Конституційного Суду України 50 народних депутатів України про відповідність Закону України від 21 лютого 2014 року № 743-VІІ «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» Конституції України.

Автори клопотання, серед яких усі члени проросійської фракції політичної сили «Опозиційна платформа - За життя» (ОПЗЖ), виключені з фракції «Слуга народу» народні депутати Антон Поляков, Анна Скороход, член фракції «Слуга народу» Олександр Дубінський, а також позафракційний народний депутат Вадим Новинський просять Конституційний Суд України визнати оскаржуваний Закон таким, що не відповідає Конституції України.

На думку авторів подання, Закон України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України»  нібито суперечить 16 статтям Конституції України.

Вищеназвані нардепи заявляють, що під час масових акцій протесту в листопаді 2013 року – лютому 2014 року загинули близько 100 протестувальників і близько тисячі отримали поранення; були вбиті 23 співробітники правоохоронних органів, 932 були поранені, у тому числі 257 – важко, а 158 – з вогнепальної зброї.

«Окремі учасники масових акцій протесту відкрито зізнаються в застосуванні вогнепальної зброї до представників правоохоронних органів, їх вбивстві і в скоєнні тяжких злочинів іншого характеру. Але такі злочини в результаті прийнятого закону не підлягають розслідуванню, а особи, які підозрюються в їх вчиненні, звільнені від кримінальної відповідальності», – сказано в документі.

«Буцімто таким чином в суспільстві було сформовано «враження про дозвіл безкарно скоювати злочини проти життя і здоров'я людини», а «потерпілі від злочинів були позбавлені гарантованих їм конституційних прав і свобод», – йдеться у заяві.

Зважаючи на викладене, ми, депутати Львівської обласної ради, обурені спробою проросійських сил в українському парламенті оскаржити в Конституційному Суді України амністію майданівців і переписати за російським сценарієм сучасну історію нашої держави.

Ми твердо переконані, що цей випадок – це черговий крок реваншистів, підтримуваних Росією, у продовженні гібридної війни проти України та в намаганні розколоти українське суспільство.

Закликаємо керівництво держави надати відповідну оцінку діям народних депутатів України.

Упевнені, що громадянське суспільство, своєю чергою,  засудить цей ганебний вчинок проросійських нардепів.« повернутися до списку новин