Жовківська районна рада

Мінрегіон та DESPRO продовжили співпрацю в сфері децентралізації

Переглядів: 210

 

Мінрегіон і Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва домовилися про продовження дії проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO). Таке рішення Сторін закріпили підписанням відповідного договору, яке днями відбулося в Києві.

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода підкреслив значущість проекту у досягненні цілей децентралізації, яку впроваджує Україна.

«Всі ці роки Мінрегіон мав дієву підтримку збоку проекту DESPRO у втіленні завдань надскладної реформи – реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, децентралізації владних повноважень. Без перебільшення скажу, що результативність реформи, яку визнано найуспішнішою в Україні, великою мірою залежить і від професійності команди DESPRO. Один з багатьох прикладів підтримки швейцарсько-українського проекту – всебічна комунікація децентралізації. Якщо ми починали з 15% довіри суспільства до реформи, то сьогодні цей показник складає 80%. Є довіра, отже є підтримка населення, а отже є і якість та ефективність втілення її завдань. Мінрегіон вдячний Швейцарській Стороні за підтримку та послідовність. Продовження співпраці з DESPRO дає всі підстави сподіватися, що децентралізація досягне поставлених цілей – якісні і доступні послуги для людей в кожній громаді, сприятливі умови для розвитку територій і самореалізації кожної людини», - сказав В’ячеслав Негода.

Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва, відзначила значний прогрес в реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Швейцарія є багаторічним надійним партнером України на шляху децентралізації. Надзвичайно важливо, що Україна, вивчивши досвід інших європейських країн, напрацювала власну модель децентралізації, яку протягом цих років методично реалізовувала. Важлива віха реформи завершилася із проведенням місцевих виборів на новій територіальній основі. Проте децентралізація триває,  тому відкритий діалог і комунікація щодо реформи є критично важливими для консолідації результатів реформи», - зазначила Ніколь Рудер.  

В DESPRO запевнили, що не збавлятимуть темпів роботи і готові до нових викликів.

«Приємно працювати, коли бачиш результати роботи. Саме на результативність у впровадженні децентралізації і направлений наш проект. Безумовно, що досягнення реформи – це спільний результат Мінрегіону та інших міністерств, місцевого самоврядування та багатьох проектів міжнародної технічної допомоги, які працюють саме в цій сфері. І приємно усвідомлювати, що і DESPRO причетний до тих якісних змін, які сьогодні відбуваються в країні як результат децентралізації. Вдячні за довіру і можливість продовження співпраці», - сказала керівниця Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO Оксана Гарнець.


Швейцарсько-український проект “Підтримка децентралізації в Україні” DESPRO ? проект міжнародної технічної допомоги, що працює в сфері реформи місцевого самоврядування (інший термін – «децентралізація») в Україні з 2007 року. Проект фінансується Швейцарською Конфедерацією через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (ШБС/SDC) та впроваджується Швейцарським Центром ресурсів та консультацій з питань розвитку (Skat).

 
Мінрегіон та DESPRO продовжили співпрацю в сфері децентралізації

 « повернутися до списку новин