Жовківська районна рада

Відбулось 7 засідання Керівного Комітету Програми «U-LEAD з Європою»

Переглядів: 201

 

10 листопада відбулось онлайн засідання 7-го Керівного Комітету Програми «U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку».

Вітаючи учасників засідання, Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов висловив вдячність «U-LEAD з Європою» за всебічну підтримку реформи з децентралізації та окремих органів місцевого самоврядування у зміцненні їх спроможності протистояти новим викликам, що постають внаслідок поширення пандемії COVID-19.

Учасники засідання обговорили результати діяльності «U-LEAD з Європою», які презентували директори Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель та Сусанна Делланс.

Міністр наголосив, що Програма залишається наймасштабнішим інституційним проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується в Україні. Мінрегіон, як основний національний партнер «U-LEAD з Європою», високо оцінює її роботу.

Очільник Мінрегіону акцентував, що «завдяки спільним зусиллям були досягнуті задекларовані цілі. Зокрема, у жовтні проведені чергові місцеві вибори  на новій територіальній основі. Водночас залишається ряд викликів, від вирішення яких залежить спроможність та ефективність місцевого самоврядування». Так, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт № 3651-д, який врегульовує питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та зобов’язань, а отже дає можливість працювати новообраним органам місцевого самоврядування. Наступним важливим кроком є прийняття нових редакцій законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації» (реєстр. № 4298), а також законопроєкту «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України».

Міністр Олексій Чернишов зазначив, що Мінрегіон вдячний Програмі «U-LEAD з Європою» за роботу, та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Довідково

«U-LEAD з Європою» діє в Україні з 2016 року.

«U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

Загальна мета Програми полягає в сприянні подальшому вдосконаленню процесів багаторівневого управління, які є прозорими, підзвітними та такими, що відповідають потребам населення.

 
Відбулось 7 засідання Керівного Комітету Програми «U-LEAD з Європою»


« повернутися до списку новин