2 квітня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і голова Львівської ОДА Максим Козицький передали медичний вантаж Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувально-діагностичному центру (Центру легеневого здоров’я)
2 квітня, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і голова Львівської ОДА Максим Козицький передали медичний вантаж Львівському регіональному фтизіопульмонологічному клінічному лікувально-діагностичному центру (Центру легеневого здоров’я).
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин нагадав, що Центр легеневого здоров’я – це одна з лікарень, яка визначена опорною.
«Так виглядає, що протягом цього і наступного тижня всі лікарні першої лінії будуть забезпечені засобами захисту. Забезпечені будуть лікарні першої і другої лінії зокрема дуже важливим елементом – костюмами біозахисту (6-8 тис костюмів), адже ми працюємо з пожертводавцями з Першого українського міжнародного банку. І наступного тижня після укомплектації засобами захисту медзакладів першої і другої лінії візьмемося за «первинку», де працює 1400 лікарів. Вони мають бути забезпечені усіма засобами захисту, бо також перебувають на передовій. Ми будемо над цим працювати», - поінформував очільник облради.
Як зауважив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, цього тижня область отримала більше 8 тонн вантажу.
«Розпочався розподіл цього вантажу – до Кам’янка-Бузької, Сокальської, Стрийської районних лікарень, обласну інфекційну лікарню та до Центру легеневого здоров'я. До цього центру буде також закуплено більше 20-ти апаратів ШВЛ. Додатково очікуємо поставку ПЛР-тестів, які вже завтра будуть доставлені на Львівщину. Ми вже розпочали масовий скринінг експрес-тестами мешканців області – кожен район виїжджають мобільні групи для тестування частки населення, яка зараз у групі ризику», - сказав Максим Козицький.
За словами генерального директора Львівського регіонального фтизіопульмонологічного клінічного лікувально-діагностичного центру Любомира Рака, станом на сьогодні у Центрі розгорнуто для лікування пацієнтів з коронавірусом 140 ліжок, усі вони забезпечені кисневими точками.
«Крім того, ми розширили реанімаційне відділення до 20 ліжок, які також мають доступ до кисню. Ми маємо 8 апаратів штучної вентиляції легень. Серед усіх пацієнтів, які зараз перебувають на лікуванні у нас, двоє є з підозрою на коронавірус, у них взято необхідні аналізи.
Лікарня в повному обсязі забезпечена респіраторами, засобами захисту і дезінфікуючими засобами та іншим», - розповів він.
Варто зауважити, що медичний вантаж вагою 8 тонн, який розподілять серед 13 закладів охорони здоров’я, містить кисневі маски, медичні респіратори, медичні маски посилені, медичні костюми біозахисту, рукавиці, термометри, фільтри ШВЛ, бахіли, шапки одноразові.