Жовківська районна рада

Максим Степанов про закупівлю лікарських засобів: Документи, які ми почали оформлювати з квітня, потрібно було зробити ще у першому кварталі

Переглядів: 248

Нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров’я виправило прогалину своїх попередників і розробило нормативну базу для закупівлі лікарських засобів у 2020-2021 роках, затвердило їх перелік з Урядом і тримає ситуацію під контролем. 

Про це Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив на щоденному брифінгу. 

“Документи для закупівлі лікарських засобів, які ми почали оформлювати з квітня, потрібно було зробити ще у першому кварталі. Ми відразу включилися в роботу: розробили нормативну базу і затвердили перелік лікарських засобів на засіданні Кабінету Міністрів. Нам ще потрібно прийняти ряд документів, які зараз закінчують своє проходження. І відразу почнемо закупівлю за кошти 2020 року. Країна буде з лікарськими засобами, які потрібні нашим пацієнтам”, - підкреслив Максим Степанов. 

Як наголосив Міністр охорони здоров’я, зараз поставки лікарських засобів в Україну відбуваються з двох джерел: через міжнародні організації і ДП “Медичні закупівлі”. У бюджеті 2020 року на це передбачено близько 10 млрд грн. 

При цьому лікарські засоби, які постачаються в Україну в 2020 році – закуповуються за кошти, перераховані у 2018-2019 роках. “Ми на постійному зв’язку з нашими міжнародними партнерами, розуміємо що і в які терміни треба поставляти. Ми керуємо ситуацією щодо забезпеченості наших громадян лікарськими засобами в 2020 та 2021 році”, - резюмував Міністр Максим Степанов.« повернутися до списку новин