Жовківська районна рада

Із керівниками ОТГ та РДА обговорили низку актуальних питань життя області

Переглядів: 267

Завершення фінансового року та роботу в умовах нового адміністративного устрою обговорили сьогодні під час скайп-наради з головами ОТГ, райдержадміністрацій та районних рад під головуванням заступника голови ОДА Івана Собка.

«Ми усі з розумінням маємо поставитись до завершення року. При недовиконанні загального фонду обласного бюджету, вдалось все-таки віддати на території понад 95% коштів. У новий рік область увійде з новим територіальним устроєм, тому є багато моментів, які мусимо допрацювати, аби із січня не виникло ніяких заборгованостей чи недооформлення юридичних нюансів», – наголосив під час наради заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

Під час наради директор департаменту фінансів Олег Демків акцентував увагу керівників громад та районів на необхідності ліквідувати заборгованості із заробітної плати у бюджетній сфері. «Території мусять мобілізувати увесь свій фінансовий ресурс, аби мінімізувати дефіцит із виплати заробітної плати. Новостворені громади мають перебрати із початком року всі фінансові та матеріальні зобов’язання, аби в першій декаді січня виплатити зарплату за грудень», – наголосив Олег Демків. Керівники районів та громад прозвітували під час наради про ситуацію на своїх територіях у розрізі галузей: зокрема, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, спортивних закладів. Заступник голови акцентував увагу керівників територій на тому, що після передачі всіх повноважень та прав на місцевий рівень об’єкти соціальної інфраструктури повинні бути сучасними, цікавими та розвитковими. «Закон регламентує передачу районними радами об’єктів територіальним громадам. По кожному об’єкту керівники громад мають ухвалити виважене рішення, аби не допустити знищення важливих установ. Обласна влада обов’язково в цьому допоможе. Усі кошти підуть на території, важливо ефективно їх використати », – зазначив Іван Собко.

На нараді порушили питання створення відділів освіти, передачу лікарень на баланс громад, об’єднання спортивних шкіл, забезпечення соціальних послуг вразливим категоріям, функціонування закладів культури тощо.« повернутися до списку новин