Жовківська районна рада

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ БОРЦІВ ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ І СОБОРНІСТЬ УКРАЇНИ

Переглядів: 306

 22 січня, голова Львівської районної ради Андрій Сулим спільно з головою Львівської обласної ради Ірина Гримак, заступником голови облради Юрій Холод, Народним депутатом Верховної ради 9 скликання (ЄС) Олег Синютка, заступниками голови ОДА, представниками влади міста, обласними обранцями, представниками військових структур та громадськості поклали квіти та запалили свічки біля Меморіалу воїнам Української Галицької Армії, на могилах держсекретаря військових справ ЗУНР Дмитра Вітовського, президента Національної ради ЗУНР Євгена Петрушевича та на могилах новітніх українських Героїв - воїнів АТО.

Також, узв'язку з роковинами трагічної загибелі вшанували та пам'ять Героя Небесної Сотні, Героя України Юрія Вербицького, який похований на полі почесних поховань Личаківського кладовища №67.

І на завершення пам’ятних заходів відбувся чин екуменічної панахиди за тими, хто віддав своє життя в боротьбі за Українську Державу.

 Нагадаємо:

День соборності України відзначається 22 січня. Цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Цього ж дня роком раніше, 22 січня 1918 року, прийняли IV Універсал Центральної Ради, який проголошував повну незалежність Української Народної Республіки.

Вперше акція зі створення ланцюга єдності "Українська хвиля" відбулася 21 січня 1990 року. Мільйони людей взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ і Київ у день 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР. Він був одним із наймасштабніших у світовій історії, довжина ланцюга перевищувала 770 км.« повернутися до списку новин