Жовківська районна рада

26 листопада - онлайн Форум нового місцевого самоврядування від Асоціації ОТГ

Переглядів: 200

 

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад запрошує до участі в онлайн Форумі нового місцевого самоврядування, що відбудеться 26 листопада 2020 року, початок об 11:00.


У першій частині Форуму у центрі дискусії – реформа місцевого самоврядування та децентралізація – наступні кроки. Мова піде про зміни до Конституції України  в частині децентралізації та новий закон про місцеве самоврядування та службу в органах місцевого самоврядування; розмежування повноважень та їх ресурсне забезпечення.

Друга частина програми розкриє тему оновленого місцевого самоврядування, акценти на нових відносинах між місцевим самоврядуванням  та державою. Поговоримо про роль асоціацій органів місцевого самоврядування  та формування єдиного голосу місцевого самоврядування.

Запрошені спікери Форуму нового місцевого самоврядування:

 • Дмитро Разумков, голова Верховної Ради України
 • В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Марченко, Міністр фінансів України
 • Олександр Ярема, Державний секретар Кабінету Міністрів України
 • Олександр Корінний, голова Асоціації, Новоукраїнський міський голова
 • Андерш Кнаппе, президент Ради Європейьких Муніципалітетів та Регіонів (CEMR), президент Шведської асоціації місцевих влад і регіонів  (SKR)  
 • Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
 • Дмитро Гурін, голова підкомітету з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення
 • Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою
 • Наталія Алюшина, голова Національного агенства України з питань державної служби
 • Григорій Рудюк, заступник голови Асоціації ОТГ, Новоборівський селищний голова
 • Юрій Бова, член правління Асоціації ОТГ, Тростянецький міський голова
 • Володимир Міцук, член правління Асоціації ОТГ, Білозірський сільський голова
 • Віталій Музиченко, заступник міністра соціальної політики України
 • Олексій Рябоконь, заступник голови Асоціації ОТГ
 • Сергій Чернов, президент Української асоціації районних та обласних рад
 • Роман Дмитрів, Гірський сільський голова
 • Магнус Лільєстрьом, Шведська асоціація місцевих влад і регіонів, SALAR
 • Олена Бойко, народний депутат 8 скликання, експерт швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», DESPRO
 • Войтек Марчлевський

Попередній етап реформи місцевого самоврядування завершився формуванням нового територіального устрою України, створено 1469 територіальних громад, в яких 25 жовтня відбулись вибори. Але попереду не менш важливий етап адміністративної реформи - чіткого розмежування повноважень між рівнями місцевого самоврядування та органами державної влади, відповідне ресурсне забезпечення цих повноважень. На території більше 1200 громад місцеве самоврядування лише формується і набирає сили. Тому надзвичайно важливим є діалог та узгодження наступних кроків реформи та правил взаємодії місцевого самоврядування та органів державної влади.

Головна мета Форуму - консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін  щодо ефективної реалізації нового етапу реформи місцевого самоврядування в інтересах мешканців територіальних громад. Місцеве самоврядування має стати потужним у відстоюванні інтересів та прав територіальних громад.

Місцеве самоврядування потребує конституційного закріплення результатів реформи, прийняття в новій редакції закону про місцеве самоврядування та закону про службу в органах місцевого самоврядування та ряду інших.

Особливого значення набуває процес чіткого розмежування повноважень між рівнями місцевого самоврядування та органами державної влади, а головне - ресурсного забезпечення виконання як власних так і делегованих повноважень.

Потребує відновлення і Національний Конгрес місцевого самоврядування як механізм консолідації місцевого самоврядування та формування потужного єдиного голосу. Нас мають не лише слухати, а й дослухатись та враховувати позицію органів місцевого самоврядування територіальних громад!

Учасниками Форуму стануть голови більше тисячі територіальних громад, також запрошені народні депутати України, посадовці центральних органів державної влади,  представники міжнародних організацій, експерти, представники ЗМІ.

 

Захід відбудеться за підтримки Шведсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" SKL International та Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" DESPRO.

Запрошення (посилання на Zoom) буде надіслане кожній громаді на офіційну пошту.

Запланована також трансляція заходу на Фейсбук-сторінці Асоціації ОТГ

 
26 листопада - онлайн Форум нового місцевого самоврядування від Асоціації ОТГ


« повернутися до списку новин