Жовківська районна рада

Завершення реформи децентралізації є необхідною умовою для подальшого розвитку країни та продовження курсу на євроінтеграцію.

Переглядів: 288

Завершення реформи децентралізації є необхідною умовою для подальшого розвитку країни

Завершення реформи децентралізації є необхідною умовою для подальшого розвитку країни та продовження курсу на євроінтеграцію. Це відповідає інтересам громадян, інтересам місцевого самоврядування та є в інтересах держави Україна. Децентралізація – це єдиний правильний шлях.

За останній рік Уряд спільно з Парламентом прийняв цілий ряд важливих рішень, які дозволили оголосити чергові місцеві вибори на новій територіальній основі:

12 червня Кабінет міністрів України визначив адміністративні центри та території громад
27 липня Верховна Рада України прийняла постанову про утворення та ліквідацію районів

За словами народного депутата України Віталія Безгіна, голови підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, реформа адміністративно-територіального устрою в кожній країні – це завжди досить складний суспільний процес. Але Україні вдалося зробити незворотні кроки та затвердити нову мапу.

Наступним етапом є забезпечення збалансованого розвитку громад. На думку, експерта з питань децентралізації, радника Міністра розвитку громад та територій України, Івана Лукері, кожен рівень має чітко знати, за що саме несе відповідальність і з яких джерел наповнюватимуться місцеві бюджети. Всі громади – міські, сільські, селищні повинні мати однаковий набір повноважень і однакові можливості для наповнення бюджетів.

Нагадаємо, що відповідно до нового адміністративно-територіального устрою, у Львівській області передбачено 73 громади та 7 нових районів. Експерти вважають такий поділ раціональним.

 
 
 

28 серпня голова Жовківської районної ради Роман Горбань взяв участь у ZOOM нараді, яка відбулаcь з головами районних рад, головами РДА та головами ОТГ Львіівщини.  

 Розглядались зміни до законодавства про місцеве самоврядування в Україні та місцеві державні адміністрації. Повноваження органів місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій та їх ресурсне забезпечення.

Провадив нараду, Андрій Годик, перший заступник голови Львівської ОДА.  В нараді взяли участь Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Іван Лукеря, радник міністра розвитку громад та територій України.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 « повернутися до списку новин